Çocuğunuza neden basketbol oynatmalısınız?

Çocuğunuza neden basketbol oynatmalısınız?

Her aile çocuklarının iyi bir birey olmasını ister ve bunun için çalışır. Küçük yaşta spor ya da sanatla ilgilenen çocukların, hayata daha iyi hazırlandığı ise herkes tarafından biliniyor. Bu uğraşlar her şeyden önce bir disiplin ve çocuğunuza kazandıracağı faydalar saymakla bitmiyor. Bu alanlardan en önemlilerinden biri ise şüphesiz ki basketbol. Basketbolun, çocukların gelişimine muazzam katkıları var. Hadi şimdi onlara bir göz atalım.

Yardımlaşmayı öğretir

Modern toplumlarda yalnızlaşan çocuklar için, yeni eğitim programları ve kolektif çalışmaya uygun ortamlar oluşturuluyor. Basketbolun merkezine yerleşen takım oyunu olgusu ise, kişilere birlikte düşünmeyi ve çözüm üretmeyi öğretiyor. Bu şekilde yetişen çocuklar, ileride birey olduklarında kolektif bilinci yüksek ve başkalarını düşünmeyi alışkanlık haline getirmiş insanlara dönüşüyor.

Zor zamanlarda sorumluluk aldırır

Basketbol öyle bir oyun ki, maç içerisinde her an her şey olabiliyor. Saniyeler içinde atılan kritik bir sayı gibi detayların sonucu doğrudan etkilediği bu oyun, sorumluluk bilinci ve liderlik vasfını geliştiriyor. Bu sayede basketbol oynayan çocuklar, çok rahat bir şekilde zor zamanların üstesinden gelebiliyor. Daha küçük yaşta takımı ve arkadaşları için kritik bir zamanda sorumluluk alan bir çocuğun heyecanını hissedin. Sanki bir liderin ilk adımları gibi…

Hayattan zevk alan azimli insanlar yetiştirir

Heyecan sınırı olmayan ve seyir zevki güzel olan basketbol, oyuncuların tutkularıyla daha da güzelleşen bir spor. Sahip olduğu tutku ve sevgi ile hayata küçük yaşta sımsıkı sarılan bir çocuk, iyi bir çocukluk dönemi geçirecek demektir. Küçük yaşta oynadığı oyunu seven bir çocuğun tutkusu, işini severek yapan ve ne istediğini iyi bilen bireyin anahtarı oluyor.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/kesfet/tahincioglu/cocugunuza-neden-basketbol-oynatmalisiniz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir